Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

​Bafta Awards: Rami Malek aktori më I mirë për rolin e tij në Bohemian Rhapsody

Film  |  11.02.2019 Ora 13:38   
Ai ka fituar një famë shumë të madhe me portretizimin e Freddie Mercury-t në filmin Bohemian Rhapsody. Kështu përmes këtij filmi dolën në pah pjesë pak të ditura për jetën e Freddie-t dhe bendit Queen, por edhe talenti I madh I aktorit 37 vjec Rami Malek.

Në British Academy Film Awards (BAFTA) e mbajtur të dielën mbrëma, Rami fitoi cmimin si aktori më I mirë në rol kryesor.

Cmimin kryesor për aktore femër e fitoi Rachel Weisz, ndërsa filmi The Favourite, fitoi gjithsejt 7 cmime, duke përfshirë Outstanding Britisch Film dhe Best Production. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing