Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Beyonce paditet për diskriminim ndaj personave me aftësi të kufizuara

Muzikë  |  08.01.2019 Ora 10:48   
Së fundmi një grua e verbër ka ngritur një padi kundrejt këngëtares me famë botërore, Beyonce, shkruan Radio Plus.

Mary Conner, një grua e verbër ka hedhur në gjyq kompaninë e Beyonce “Parkëood” për shkak se sipas saj  kjo e fundit diskriminon njerëzit me aftësi të kufizuara.

Faqja e këngëtares në internet nuk lejon njerëzit e verbër që të blejnë bileta për shfaqjet e saj, të informohen rreth turneve apo koncerteve muzikore apo të blejnë mallra të ndryshëm me firmën e 37-vjeçares.

Paditësja e ka marrë këtë vendim pasi “Parkëood” shkel të drejtat civile dhe dështimin e tyre për të projektuar një uebsait të mirëqenë.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing