Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ariana Grande performuesja kryesore në Coachella 2019

Muzikë  |  07.01.2019 Ora 10:58   
Këngëtarja e njohur Ariana Grande tashmë ka marrë lajmin më të bukur për vitin e ri, shkruan Radio Plus. 

Asaj i është konfirmuar se do të performojë në Coachella dhe këtë vit do të jetë ylli kryesor tek festivali më i madh muzikor në botë.

Ky lajm është konsideruar dhe komentuar si historik,  pasi Ariana Grande është një nga katër këngëtaret që mban titullin ‘headline’ tek Coachella (tre të tjerat janë: Beyonce, Lady Gaga dhe Bjork).

Gjithashtu një ndër arsyet e tjera që pjesëmarrja e Ariana Grande në Coachella është konsideruar historike është për faktin se ajo është artistja më e re femër që e ka nderin të mbajë gjithë peshën e këtij festivali muzikor.

"Jam e përulur dhe e ngazëllyer" tha Ariana Grande lidhur me pjesmarrjen e saj në Coachella. /radioplus/

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing