Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Top 10 këngët më të popullarizuara të vitit 2018, sipas Billboard

Muzikë  |  06.12.2018 Ora 10:47   
Në muajin e fundit të këtij viti që po lëmë pas, Billboard la publikuar një listë me 10 këngët më të popullarizuaratë vitit 2018, shkruan Radio Plus.

Kënga e parë në kërë listë, si kënga më e popullarizuar e vitit 2018, është “God’s Plan” nga Drake, e cila lë pas “Perfect” të Ed Sheeran.

Tutje kënga e tretë më e popullarizuar në botë për vitin 2018, sipas Billboard është “Meant To Be” nga Bebe Rexha dhe Florida Georgia Line.

“Nuk po mund ta besojë! Jam e shokuar! Cfarë viti i mrekullueshëm. Tejet mirënjohëse”, ka shkruar kështu Bebe Rexha në Instagram, duke ndarë me fansat e saj këtë sukses.
 


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing