Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kosova përfiton nga miqësoret e detyruara

Sport  |  06.12.2018 Ora 10:20   

Ndeshjet kualifikuese për Euro2020 nisin në marsin e vitit të ardhshëm, kur përfaqësueset duhet të luajnë nga dy ndeshje. E ato përfaqësuese që e kanë të caktuar ta luajnë vetëm një ndeshje kualifikuese, siç është rasti i Kosovës që më 25 mars do të ndeshet me Bullgarinë, duhet ta luajnë edhe një miqësore.

Ky është vendimi i UEFA-s. Secila skuadër duhet të luajë ndeshje në terminët e lirë, qoftë kualifikuese, qoftë miqësore.

Dhe për datën 22 kur ekipet e tjera në grupin e Kosovës do të luajnë ndeshje kualifikuese, janë të lira katër shtete për miqësore, por një - Serbia - bie nga opsioni.

Të lira në këtë datë janë: Gjermania, Danimarka dhe Uellsi. Në rast se nuk arrin marrëveshje me ndonjë prej tyre, Federata e Kosovës mund të shikojë për rival jashtë Evropës.

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing