Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lady Gaga merr çmimin e parë për rolin e saj në filmin "A Star Is Born"

Muzikë  |  03.12.2018 Ora 10:12   
Këngëtarja dhe aktorja me famë botërore, Lady Gaga ka fituar çmimin e parë për rolin e saj në filmin “A Star Is Born”.
Lady Gaga ka fituar çmimin “Aktorja më e mirë për vitin 2018” në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “National Board Of Review”.

Lady Gaga, emri i vërtetë i së cilës është Stefani Germanotta, ka treguar se përpara se të bëhej aktore ka ëndërruar botën e kinematografisë.

“Më parë doja të bëhesha aktore, me pas këngëtare dhe muzikante. Kjo ishte ëndrra ime më e madhe. Jam ndjerë shumë e emocionuar dhe e gatshme për rolin në “A Star is Born”. Unë vrapova dhe ika nga Stefani për një kohë të gjatë , duke e quajtur veten Lady Gaga. Ju më sfiduat mua, duke më zhyrtur thellë në një vend ku unë gjeta sërish atë, jam sërish Stefani”, tha Lady Gaga teksa pranoi çmimin. /radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing