Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Edhe pak dite nga dasma e Priyanka Chopra dhe Nick Jonas

Film  |  30.11.2018 Ora 12:17   
Një ndër lajmet më në zë të këtyre ditëve është edhe ai I dasmës madhështore që do të bëhet pas pak ditësh në Indi, ku betimin e tyre do ti japin njëri tjetrit aktorja e Bollywood, Priyanka Chopra dhe Nick Jonas.

Disa nga detajet e dasmës janë vetë dyshja që I kanë bërë publike, sidomos nusja e cila herë pas here publikon foto nga pregatitjet. Dasma do të mbahet në pallatin luksoz Umaid Bhawan dhe përfshinë plot tre ditë festë, shërbim tradicional indian dhe një ceremoni të Krishterë.

Aktorja tashmë 36 vjeçe dhe aktori 26, thuhet të mos kenë kursyer aspak për shpenzimet marramendëse të kësaj dasme, ku ndër të tjera ata kanë bërë gati pakot e mikëpritjes për musafiret, në të cilat pako ndër të tjera ka edhe vepra indiane, këpucë të shtrenjëta dhe një udhëzues me informacione të rëndësishme dhe të nevojshme për “ekstra” ditët e tyre. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing