Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

The Weeknd konfirmon albumin e ri “Chapter VI”

Muzikë  |  08.11.2018 Ora 10:59   
Këngëtari i famshëm kanadez, The Weeknd, pas sukseseve të mëdha me dy albumet e tij të fundit “Starboy” i vitit 2016 dhe “My Dear Melancholy” i vitit 2018, së shpejti pritet të publikojë edhe një album të ri, shkruan Radio Plus.

Lajmin për albumin e ri e ka konfirmuar vetë këngëtari The Weeknd, gjatë një performance, ku ka treguar se albumi i ardhshëm quhet “Chapter VI”, duke mos treguar datën se kur do të publikohet.

 “Dua që të jeni të parët që ta dini se po punoj në album të ri momentalisht. ‘Chapter VI’ po vjen, le ta marrim”, ka thënë The Weeknd.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing