Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Albumi "Si" nga Andrea Bocelli, më i shituri në SHBA

Muzikë  |  07.11.2018 Ora 10:54   
Këngëtari Italian me famë botërore, Andrea Bocelli me albumin e tij më të ri “SI” të cilin e lansoi në treg, pak ditë më parë, ka arritur të të prijë në listën e albumeve më të shitura në SHBA, Billboard 200, shkruan Radio Plus.

Asnjë italian nuk kishte arritur ndonjëherë në krye të këtij klasifikimi. Një arritje historike, e para për një këngëtar italian.
Shtetet e Bashkuara e duan Andrea Bocellin që nga fillimet e tij me albumin “Romanza”, me të cilin në vitin 1997 kryesoi në Billboard 200.

Albumi “Si” nga Andera Bocelli u publikua më 26 nëntor, dhe përmbanë 16 këngë, në mesin e tyre edhe këngën “If Only”,  një bashkëpunim me këngëtaren me prejardhje nga Kosova.

Kjo është lista me këngët e albumit “SI”:

1. "Ali di Libertà"
2. "Amo Soltanto Te" - feat. Ed Sheeran
3. "Un'Anima"
4. "If Only" - feat. Dua Lipa
5. "Gloria The Gift Of Life"
6. "Fall On Me" - feat. Matteo Bocelli
7. "We Will Meet Once Again" - feat. Josh Groban
8. "I Am Here"
9. "Vertigo" - with Raphael Gualazzi at the piano
10. "Vivo"
11. "Dormi Dormi"
12. "Ave Maria Pietas" - feat. Aida Garifullina
13. "Meditation"
14. "Miele Impuro"
15. "Sono Qui" (acoustic version)
16. "Ali di libertà" (acoustic version)

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing