Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Rita Ora: Kam rilindur si Feniksi

Muzikë  |  07.11.2018 Ora 10:47   

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora së fundmi ka realizuar një set të veçantë fotografishë dhe ka dhënë një intervistë për revistën johur, Vanity Fair, ku ka folur rreth albumit të ri “Phoenix” të cilin pritet ta publikojë më 23 nëntor, shkruan Radio Plus.

 “Asnjëherë nuk e kam menduar se do më duhet të luftoj që të jem e lirë që të ndajë me të tjerët muzikën time. Gjithmonë kam besuar që muzika është një burim inspirimi për të gjithë dhe në asnjë mënyrë nuk mund të përdoret si një mënyrë për të vënë dikë në kurth. Edhe pse asnjëherë nuk ndalova se punuari, me raste jam ndjerë sikur më kanë mbështetur për muri, nuk arrija që të ju tregoja fansave të mi se përse nuk mund të publikoja një album të ri, ka thënë kështu Rita Ora.

Tutje këngëtarja 26 vjeçare, tregoi se gjatë këtyre viteve ka shkruar shumëtekste të këngëve, ani pse shumë prej tyre nuk i ka publikuar.

“Albumin tim të ri e kam titulluar “Phoenix” sepse ndjehem sikur kam rilindur si feniksi ”, ka thënë Rita Ora. /radioplus/


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing