Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Camila Cabello fituesja e MTV Europe Music Awards 2018

Muzikë  |  05.11.2018 Ora 9:20   
Mbrëmë një Spanjë është mbajtur MTV Europe Music Awards 2018, ku fituesja më e madhe e kësaj ceremonie doli të jetë këngëtarja 21 vjeçare, Camila Cabello dhe hiti i saj i madh “Havana”, shkruan Radio Plus.

Këngëtarja e njohur, kubano-amerikane ka arritur të jetë fituese në katër kategori: “Best Arsist”- “Artistja më e mirë”, “Best Video”- “Videoklipi më i mirë”, “Best Song”- “Kënga më e mirë” dhe BEST US ACT (WORLDËIDE ACT*)  - “Vepra më e mirë në SHBA dhe botë”.

Kjo është lista e fituesve në MTV Europe Music Awards 2018:
 
BEST ARTIST
Camila Cabello 

BEST VIDEO 
Camila Cabello - “Havana” ft. Young Thug 

BEST SONG 
Camila Cabello - “Havana” ft. Young Thug 
 
BEST POP 
Dua Lipa 
 
BEST NEW
Cardi B 
 
BEST LOOK 
Nicki Minaj 
 
BEST HIP-HOP 
Nicki Minaj 
 
BEST LIVE 
Shaën Mendes 
 
BEST ROCK 
5 Seconds of Summer 
 
BEST ALTERNATIVE 
Panic! At The Disco 
 
BEST ELECTRONIC 
Marshmello 
 
BIGGEST FANS 
BTS 
 
BEST WORLD STAGE 
Alessia Cara, MTV Spotlight at Hyperplay, Singapore 2018 
 
BEST PUSH 
Grace VanderWaal (December 2017) 
 
BEST US ACT (WORLDWIDE ACT*) 
Camila Cabello 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing