Radio + Music News

 

Iggy Azalea paralajmron kngn e re

Publikuar m: 23 Mars 2017

Iggy Azalea ka br e ditur se javn tjetr do t lansoj projektin e saj m t ri. 26 vjearja ka treguar prmes Twitter se knga do t titullohet Mo Bounce duke transmetuar vetm disa... 

All I want for Christmas is you bhet film

Publikuar m: 23 Mars 2017

Kngtarja e njohur Mariah Carey, ka menduar q tani dhuratn q do i bj fansave t saj pr krishtlindje. Ajo me an t nj postimi n Twitter, lajmroi se knga e saj e njohur festive... 

Rita Ora me protez nga ari

Publikuar m: 22 Mars 2017

Rita Ora e cila njihet pr stilin e saj t veant ka fituar prap vmendjen e mediave tek sht par duke shkuar drejt nj ndenje n Londr. Ksaj here ka qen proteza e saj prej ari tek... 

Zayn Malik paralajmron kngn e re

Publikuar m: 22 Mars 2017

Zayn Malik ka br t ditur titullin e kngs s tij m t re prmes llogaris s tij n Instagram. Ai ka treguar q knga e tij m e re do t jet bashkpunim me PARTYNEXTDOOR dhe do t... 

Pitbull dhe Enrique Iglesias do t fillojn turne n Amerik

Publikuar m: 21 Mars 2017

Pitbull dhe Enrique Iglesias do t fillojn nj turne n veri t Ameriks n fillim vern e ktij viti. Ka qen viti 2005 hera e fundit kur krijuesit e shum hiteve kan qen bashk n nj... 

Nicki Minaj thyen rekord n Bilboard

Publikuar m: 21 Mars 2017

Aktualisht Nicki Minaj ka m s shumti kng n listn zyrtare t kngve m t popullarizuara n Amerik se secila artiste tjetr femr. Ajo e ka thyer rekordin e Aretha Franklin e cila ka... 

Dua Lipa me turne n Evrop

Publikuar m: 21 Mars 2017

Pas turneut npr Shtetet e Bashkuara t Ameriks, kngtarja Dua Lipa ka paralajmruar q n fillim t muajit prill do t filloj nj turne npr Evrop. Ajo n facebook ka br publike... 
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • ...
 •  
     Radio Plus 102.2 FM Stereo!

  Pjes e Kolegjit Iliria

  Radio Plus 2009 All rights reserved!

  Fuqizuar nga rrjeti Kozzer 2009