Radio + Music News

 

Calvin Harris srish me projekt t ri

Publikuar m: 29 Mars 2017

Calvin Harris ka br t ditur se s shpejti do t lansoj projektin m t ri. Knga me titull Heatstroke sht n bashkpunim me Pharrell Williams, Ariana Grande dhe Young Thung. Prmes... 

Nicki Minaj rikrijon skenat e Westminister Bridge n klipin m t ri

Publikuar m: 28 Mars 2017

Nicki Minaj ka br t ditur q do t rikrijohen skena t reja pr projektin e saj No Frauds. Krejt kjo ka ndodhur pas vendimit t saj pr largimin e skenave t cilat kngtarja i ka... 

Pharrel Williams po punon n filmin e tij m t ri

Publikuar m: 28 Mars 2017

Pasi fitori nj nominim pr Oscar n edicionin e fundit Pharell Williams ka br t ditur projektin e tij m t ri, bhet fjal pr nj musical t bazuar n fmijrin e tij. Sipas Fox i... 

The Chainsmokers lansojn The One

Publikuar m: 28 Mars 2017

The Chainsmokers kan ulur tempon e melodive n kengn e tyre t re The One. Kjo sht knga e tret q del n treg n kuadr t albumit t tyre m t ri Memories. Do Not Open q pritet... 

Drake thyen rekord n Amerik

Publikuar m: 27 Mars 2017

Drake ka thyer rekord n Amerik me albumin e tij muzikor More Life duke deprtuar kshtu n pozitn e par n listn e 200 albumeve m t shituara n listn zyrtare n Amerik. Ky sht... 

Selena do hap pas The Weeknd

Publikuar m: 27 Mars 2017

Selena Gomez sht duke e shoqruar t dashurin e saj The Weeknd prgjat turneut t tij t botror. 24 vjearja sht par n Kolumbia ndrsa prgjat vikendit duke prcjellur kngetarin... 

Festojn The Beatles

Publikuar m: 23 Mars 2017

The Beatles do t organizoj fest pr 50 vjetorin e lansimit t albumit t tyre t tet Sergeant Pepper\'s Lonely Heart Club Band . Gjat ktij organizimi do t marrin pjes nj numer i... 
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • ...
 •  
     Radio Plus 102.2 FM Stereo!

  Pjes e Kolegjit Iliria

  Radio Plus 2009 All rights reserved!

  Fuqizuar nga rrjeti Kozzer 2009