Radio + Music News

 

Joe Perry ndihet me fat

Publikuar m: 31 Mars 2017

Pjestari i grupit Aerosmith, Joe Perry e ka konsideruar unik faktin q kan arritur t qndrojn si grup pr gati 50 vite. Gjat nj interviste pr Bilboard 66 vjeari tha se gjat ktyre... 

Mary J. Blidge e ka muzikn terapi

Publikuar m: 31 Mars 2017

Mary J. Blidge ka thn se muzika ka qen ndihmesa kryesore pr t tejkaluar divorcin pas 12 viteve martes. Kngtarja ndr t tjera ka shtuar se i duhej nj vend ku ajo mund t shprehte... 

Mary J. Blidge shum shpejt me album t ri

Publikuar m: 30 Mars 2017

Mary J.Blidge ka przgjedhur Kanye West pr albumin e saj m t ri Strength of a Woman. Kngtarja 46 vjecarare prmes rrjeteve sociale ka br t ditur pr bashkpuntort tjer t albumit... 

Varroset George Michael

Publikuar m: 30 Mars 2017

Tre muaj pas vdekjes George Michael, t mrkuren ka pushuar i qet n nj ceremoni familjare. Lajmin e ka konfirmuar revista People e cila ka br t ditur se m n fund pas 3 muajsh sht... 

Katy Perry pjes e Glastonbury 2017

Publikuar m: 30 Mars 2017

Festivali Glastonbury ka br t ditur perforumesit e par n edicionin e sivjetm. Prve Ed Sheeran, Radiohead dhe Foo Fighters organizatort jan shprehur shum t lumtur q... 

Fetty Wap pjes e Wireless Festival

Publikuar m: 29 Mars 2017

Reperi amerikan Fetty Wap do te jet pjes e ktij edicioni t festivalit Wireless. Kt e kan konfirmuar organizatort t cilt kan thn se pas hitit Trap Queen ata menjher kan... 

Dshprohet Olly Murs

Publikuar m: 29 Mars 2017

Olly Murs ka deklaruar se sht shum i dshpruar pas lajmit se ai dhe grupi One Direction kan kaluar numrin e kngve n listen zyrtare britanike. Ylli i hitit You dont know me ka thn... 
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 •  
     Radio Plus 102.2 FM Stereo!

  Pjes e Kolegjit Iliria

  Radio Plus 2009 All rights reserved!

  Fuqizuar nga rrjeti Kozzer 2009